Forum Diablo2


Forum Forum Diablo2 Strona Główna -> Diablo Buildy & Taktyki -> Jaka Sorca? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 

Jaka sorca?
Cold (zimno)
70%
 70%  [ 12 ]
Fire (ogień)
17%
 17%  [ 3 ]
Light (błyskawice)
11%
 11%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 17

PostWysłany: Pią 19:05, 27 Sty 2006
kisex
Level 10
<font color=red>Level 10</font>

 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

Ja mam sorc cold. Nawet z Andy sobie ładnie radzi jednak na mefa jestem za slaby gdyz nie mam skąd brac przedmiotow a to moja pierwsza postac ;/


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 16:54, 16 Lut 2006
amakoz
Level 10
<font color=red>Level 10</font>

 
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

macie jakies sposoby na wzrost mf odp pls??????/


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 18:10, 16 Lut 2006
kisex
Level 10
<font color=red>Level 10</font>

 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 24
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

Cos tam podobno slyszałem (nie wiem czy prawda) że przelicznik MF zmienia sie po osiągnieciu 91 levela...nie wiem czy to prawda. Słyszał ktoś o tym kiedyś ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 20:26, 16 Lut 2006
Patkor
Moderator

 
Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10

Barthez nie ten dział nie ten temat, tym razem ci daruje następnym razem ost.
Ale mimo to dam ci tąstrategie abyś nowego tematu nie pisał.
..:: COLD MASTER - MF CZARKA ::..

Po długich konsultacjach z kumplem ( pozdro dla Kapsla ) zdecydowałem się napisać strategię dla postaci mf i to nie tylko dla początkujących. Mam nadzieję, że moje wskazówki pozwolą wam na stworzenie wymarzonej czarki mf, która przyniesie wam nie tylko uśmiech na ustach ale również masę itemkówRazz;p.

To tyle ogółów. Przechodzimy do sedna sprawy. Nasuwa się pytanie: dlaczego akurat czarka, a nie świetnie wymiatająca mf amka na tytki?? Powodów jest wiele np.: opisywana przeze mnie czarka do Mefista na hellu dostaje się w 2 min i zabija go mniej więcej 2,5 min więc wymiata bossów jeszcze ciekawiej. Problemem może być wspaniały Pryszczoskóry ( pindel ), który rzuca na hellu dosłownie wszystko, ponieważ nasza czarka będzie potrzebowała wsparcia w postaci najemnika ( jakiego opisze dalej ), gdyż posiada on i jego koledzy bardzo duży damage oraz bardzo szybko szarżuje. Drugim cholernie ważnym plusem jest fakt iż taka czarka posiada na prawdę pokaźny mf, ponieważ inne postacie są zależne od przedmiotów i muszą nosić bronie, by zabić kogokolwiek i co nieco wykraść. Jak wspomniałem nasza czarka przeznaczona jest do samotnych wypraw na Mefa i Pindla na hellu, co nie znaczy że i Baala sobie nie kropniemy bez problemu, czy nie wybierzemy się na krówki.

I Skille:
ZIMNO

zamarznięta kula - 20 pkt. nasza podstawowa broń na mf'owanie
mistrzostwo we władaniu zimnem - 20 pkt. ogromnie zwiększa damage kulki poprzez zmniejszenie odporności wroga
lodowy pocisk - 20 pkt. daje synergię dla naszej potężnej kulki i zamieci
zamieć - 20 pkt. rozwijamy na samym końcu, broń na telebaale w kupie oraz najlepsza broń na pindla, ale nie trzeba rozwijać jeżeli ktoś nie lubi tego czaru
OGIEŃ

ciepło - 1-20 pkt. zależnie jak rozwiniemy zamieć, jeżeli olejemy zamieć to radzę dać tutaj max, ale z 1 pkt. i wymakxowaną zamiecią daje sobie rade bez żadnych problemów.
BŁYSKAWICE

pole statyczne - 1 pkt. spokojnie tyle wystarczy, bo z itemkami + do X skilli i tak będzie git; broń cholernie przydatna na Baala i trochę mniej na Mefa, ponieważ zjeżdżamy do połowy life'a takiego bossa w 10 sek.!!
teleport - 1 pkt. spokojnie tyle wystarczy, bo z itemkami + do X skilli i tak będzie git; potrzebne do robienia szybkiego tele na Mefa i Pindla.
tarcza energetyczna - 1 pkt. spokojnie tyle wystarczy, bo z itemkami + do X skilli i tak będzie git; bez tej umiejętności nie damy sobie rady tzn. po co mamy robić tele do Mefa w 5 min i uważać skoro można olewać potworki i czasem coś dostać i zrobić to samo tele w 2 min?!

II Statystyki:
siła - 97 pkt. tyle potrzebuje gniew czaszkowca
zręczność - nic tutaj nie dawać
żywotność - całą reszta tutaj najmniej 200 jeżeli chcemy żyć na hellu
energia - 200 pkt. spokojnie wystarczy

III Ekwipunek
dla biednych:
zbroja - z 4 miejscami na klejnot; 4 perf topaz = 96 % mf (łatwe do zrobienia)
hełm - z 3 miejscami na klejnot: 3 perf topaz = 72 % mf (łatwe do zrobienia)
pas - złoty powróz = 30% mf (łatwe do kupienia)
pierscienie - zwykłe magiczne = 2x 15 mf (łatwe do znalezienia)
buty - zwykłe magiczne lub wyjątkowe = 15-40% mf (łatwe do znalezienia)
rękawice - osłony fortuny = ok. 30 mf (łatwe do kupienia)
tarcza - słowo runiczne rym ( shael+eth) = 25% mf
broń - mewa = 100% mf
amulet - zwykły magiczny lub wyjątkowy = ok. 35-40 mf
do tego dochodzą talizmanki więc przedział 450-500 mf można osiągnąć bez problemu
mój aktualny ekwipunek:
zbroja - z setu Tal Rasha + perf topaz = 112% mf
amulet - z setu Tal Rasha = 0% mf
pas - z setu Tal Rasha = 15% mf do tego dochodzi + 65%mf za 3 itemki z setu
hełm - Czako + perf topaz = 74%mf
pierścienie - 2x Nagele = 46%mf
rękawice - osłony fortuny = 39%mf
buty - podrózniki = 30%mf
broń - mewa = 100%mf
tarcza - rym = 25%mf
do tego mam jeszcze gheeda 32% i 17% w innych charmach wiec wychodzi:
555 mf i resy zadowalające, aha jak ktoś nie wierzy że gniew czaszkowca + perf topaz na 90 lvl + zloty powróz i zwykły amulet 24%mf nie daje więcej niż 3 itemki z tala to niech policzy Razz;p. Wiadomo że nie jest to najlepszy ekwipunek dla czarki mf (wszyscy znają tę bajeczkę o tarczy z 4 runami ist i broniami z 6 runami ist) ale ja podaje taki jaki mam i napisze wam w miarę realny do osiągnięcia przeze mnie i przez każdego z was. Znalazłem już ostrze alibaby i jestem blisko zmutowania jednego ist wiec biorąc pod uwagę mój osiągnięty mf sprzedam kilka itemków i wyhandluję drugą ist i włożę w alibabę. Do tego nie powinno być problemów z charmami + 7% mf (pomimo że są bardzo drogie), ponieważ po prostu je wyhandlujemy za coś lub znajdziemy ( gdzie to napisze dalej), których powinno być dokładnie 36 by mieć miejsce na kostkę horadrimów. Doliczając do tego perf podrózniki, 2x perf Nagele, perf gheed otrzymujemy wynik: 861% mf lewą ręką tylko z dwoma cholernie drogimi ist!! Ostrzegam na nawet taki średni ekwipunek trzeba trochę popracować.

IV Miejsca na find'owanie i taktyka
1. Mefisto - łatwo się do niego dostać teleportem przez rzekę krwi z portalem i na początek 3-4 razy traktujemy go polem statycznym i dobijamy 2-3 kulkami, w czasie walki należy pamiętać o najemniku, który może zginąć od błysków więc należy przynajmniej raz pójść do miasta by go uleczyć (trwa to 10 sek. a o ile bezpieczniej!!) Sam Mef ma drop niczego sobie więc możemy liczyć że wyrzuci nam każdy najlepszy przedmiot, co nie zdarza się rzadko (sam wiem z moim mf) Polecam chodzić na niego często bo jest on dla mnie bez wątpienia najlepszym bossem na mf'owanie.
2. Pindel - szybkie tele do tego przejścia gdzie on się znajduje i jego banda; jedna lub dwie zamiecie a nasz najemnik robi za żywą tarczę co trwa nie dłużej niż 6 sek. no chyba że sam pindel ma niewrażliwke na zimno wiec wtedy czekamy aż nasz najemnik go dobije. Na początku można się poddać i olać go, ponieważ zaczyna on rzucać itemki po przejściu go mniej więcej 100-200 razy oraz osiągnięciu magicznej ilości 550mf potrzebnej na niego więc jest to boss dla wytrwałych, ale wierzcie mi jak wytrwacie to warto!! Jest on prawie na równi z Mefem dla mnie jeżeli chodzi o drop i dwa razy krótszy.
3. Baal - tutaj sprawa prosta: dołączamy się do gry o nazwie podobnej do "telebaal39" i jak koledzy nam zabiją gwardię i sobie pójdą to my mykamy do samego Baala. Zjeżdżamy klienta do połowy hp polem statycznym i dobijamy 10-15 kulkami. Dbamy o najemnika wracając ze 2 razy do miasta i pamiętajmy o zaparciu się o ścianę przed tym cholernym promieniem zimna. Reszta to tylko oglądanie tego co nam wypadło tzn. Baal jako boss 95 lvl'owy ma raczej najlepszy drop tyle że się go rozwala trochę dłużej niż wcześniej wspomnianych i dlatego jest na 3 miejscu ale pamiętajmy nie gardźmy tym panem bo rzuca naprawdę wykopiste itemki począwszy na dziadku i kończąc na wf: DVery HappyVery Happy
4. No i jako dodatek to oczywiście krówki. Wchodzimy> pole statyczne > napieprzamy kulką > zbieramy charmy których leci naprawdę masa i złote itemki. I pamiętajmy o przeszukiwaniu jakichkolwiek skrzynek i beczek, ponieważ lecą rzeczy niewiarygodnie dobre np. mojemu kumplowi wyleciał ze skrzynek m.in. ocullus, ZOD,VEX więc jak widać opłaca się.
5. Jako dodatek można się przejść dla odmiany na Andy ponieważ jest strasznie łatwa i czasem coś nawet dobrego dropnie

V Ogólne podpowiedzi:
Jako podstawowego ekwipunku na robienie tele i rozwalanie zwykłych potworków używamy kombinacji ocullus + bezoki mur, na mf używamy kombinacji mewa/alibaba+2x ist + rym. Jako najemnika możemy wynająć pal dziabę z 2 aktu z ekwipunkiem: kościołam + 2x AMN, skorupa duriel/ shaft + UM, Gaza + UM z aurą obrona lub barba z 5 aktu z ekwipunkiem: siewca zagłady + AMN, skorupa duriel/ shaft + UM, Gaza + UM. To są przykładowi najemnicy, nie mówię że to najlepszy sprzęt dla nich ale w miarę realny na początek zabawy z mf. Oczywiście można zwiększyć swój mf poprzez danie najemnikowi itemków z mf i pozwolenie mu na zadanie ostatecznego ciosu co zsumuje jego i nasz mf. Jak wolicie tak zrobicie Razz:p.

Miłego mf'owania życzy wam Pawlador. Mój adres to [link widoczny dla zalogowanych] lub nr gg 6257450, komentujcie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Jaka Sorca?
Forum Forum Diablo2 Strona Główna -> Diablo Buildy & Taktyki
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin